مجموعه آناهیتا شما را به خرید بهترین صیفی جات دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

عرضه کننده سیر تمیز شده همدان

آنچه در این مقاله می خوانید...

بهترین زمان برای مصرف سیر تمیز شده همدانفروش ویژه سیر تمیز شده همدان

عرضه سیر همدان به وفور انجام می شود و این محصول نیز در بهترین کیفیت و تازگی که عطر و طعم دلپذیر آن نظر همگان را به خود جلب نموده است بدست مشتری می رسد، لذا دسترسی همگان راحت به آن خواهد شد. سیر تمیز شده همدان از بهترین ارقام در ایران است که به دلیل کیفیت های اعلا از نمونه های صادراتی می باشد.

عرضه کننده سیر تمیز شده همدان

بهترین زمان برای مصرف سیر تمیز شده همدان

بهترین زمان برای مصرف سیر تمیز شده همدان بهترین زمان برای مصرف سیر تمیز شده همدان در صبح ناشتا و زمانی که معده خالی است می باشد چون در این زمان باکتری ها مقاومت کمتری دارند و براحتی از بین خواهند رفت. سیر خاصیت آنتی بیوتیکی دارد که در این زمان هر چه بهتر جذب بدن شده و در نتیجه باکتری نخواهد توانست از خود دفاع کند.

آلیسین ماده مهم در سیر است که فقط در مصرف خام خوری آن وجود دارد و در زمان پخت این ماده از بین می رود و لذا بهتر است قبل از مصرف سیر آن را خرد نموده و چند چند دقیقه بگذاریم در حالت خرد شده بماند و بعد آن را قورت دهیم تا ماده آلیسین آن فعال شود. در صورتی که قصد دارید سیر را در پخت و پز استفاده کنید بهتر است در لحظات آخر پخت به غذا افزوده شود.

خرد کردن سیر باعث می شود آنزیم آلییناز آزاد شده و آلیسین شکل بگیرد و در نتیجه تبدیل به شکل های مختلف اورگانو سولفوری می شود که این ماده در پیشگیری از بیماری های مختلف اثر گذار می باشد. روزانه مصرف یک تا چهار حبه از سیر برای درمان بیماری هایی مانند فشار خون و برای سه ماه مفید می باشد‌.

فروش ویژه سیر تمیز شده همدان

فروش ویژه سیر تمیز شده همدان فروش سیر همدان تمیز شده به صورت های مختلفی وارد بازار می شود که به دلیل تازگی و کیفیت بالا خریداران زیادی دارد و همچنین خواص سرشاری که این ماده داشته بر محبوبیتش افزوده است. جهت بهره مندی از خواص سیر باید آن را تازه خریداری نمود که در حین خرید نیز باید توجه کرد غلاف آن دچار آسیب نشده باشد.

در حین خرید سیر زمانی که غلاف آن را در دست می گیرید باید سنگینی آن را در دست احساس نمود با فشار دادن آن باید حبه ها سخت و محکم باشند. چون غلاف هایی که چروکیده و نرم شده خاصیت سیر تازه را نخواهند داشت چون مانده می باشند.

سیر در صورتی که به درستی نگهداری شود ماندگاری بالایی خواهد داشت و خواص آن حفظ خواهد شد و لذا باید آن را در جای خشک و خنک و بدور از نور خورشید نگهداری نمود. لذا زمانی که غلاف سیر برداشته می شود از ماندگاری آن کم خواهد شد.

فرح سلطانی یار

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه آناهیتا شما را به خرید بهترین صیفی جات دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *